Zahájení značkařské sezony

Stejně jako kutnohorští turisté zahajují turistickou sezonu, tak i značkaři zahajují sezonu, ale jen trochu skromněji a víceméně v tichosti.

Značí se pokud teplota stoupne alespoň nad deset stupňů C. Velikonoční neděle přinesla první jarní oteplení a s ním se značkařům začínají zapalovat lýtka.

Od  tzv.“Okresního značkaře“ jednotlivé dvojice značkařů obdrží cestovní příkazy pro značení určených úseků značených tras. Denní dávka činí 5 – 6 km. Při pečlivé obnově všech značek a prořezu na trase to vydá na osm hodin práce. Zároveň obdrží materiál, barvy, štětce, samolepky, ředidlo a další vybavení. Pak už záleží jen na nich, v kterém termínu obnovu značení provedou. Snaha je zvládnout zadané úkoly do začátku prázdnin. Samozřejmě pokud to počasí dovolí. V dešti se značit nedá. Každý rok se musí obnovit třetina značených pěších tras na okrese, což činí ročně 130 – 150 km.

A tak se Vám může stát, že na Vašich jarních vycházkách po značených cestách potkáte některé značkaře z týmu TJ Turista pod vedením Jany Liberské.

V okolí Sázavy manžele Topenčíkovi či Richarda Kůrku s maminkou, na Zbraslavicku Mirka Douděru s Mílou Čihákovou, v podhůří Železných hor manžele Dojčiakovi nebo manžele Černíkovi a v okolí Kutné Hory Miloše Kůsta nebo Michala Novotného. A pokud potkáte bílou Felícii se žebříkem na střeše a dvěma labradory uvnitř v místech kam se domníváte, že nelze dojet, tak to Jana Liberská a Vašek Stryhal vyvěšují nové směrovky.

Tak značkaři, hezké počasí a ať Vám značky „nepláčou“.

Jaroslav Liberský