Za bílou peřinou se turisté vydali do Jizerských hor

Druhý ze čtyř jednodenních lyžařských zájezdů v režii manželů Lukáše a Lenky Podolákových z cyklokroužku při kutnohorském odboru Klubu českých turistů se uskutečnil poslední lednovou sobotu. O výlet do Hrabětic v Jizerských horách projevilo zájem devětatřicet lidí.

Někteří z nich vyrazili do terénu na běžkách, jiní si nasadili sjezdové lyže a zbytek podnikl pěší túry. Běžkaři a pěšáci využili celkem slušného počasí a absolvovali trasy okolo vodní nádrže Josefův Důl, navštívili Kristiánov, rozhledny Slovanku a Královku anebo i Prezidentskou chatu.

„Nejmladší účastníci se věnovali novým začátkům. Tříletá Barborka z Vrdů si vyzkoušela, jaké to je stát poprvé na lyžích. Desetiletá Markéta Dušátková z Kutné Hory si premiérově vyzkoušela snowboard a zavzpomínala, jak se v Hraběticích v dětské školičce naučila lyžovat. Od té doby s maminkou Jitkou a babičkou Boženou pravidelně jezdí na lyžařské zájezdy pořádané cyklooddílem,“ všiml si jeden z účastníků zájezdu Petr Dojčiak.

Zbývající dva podobné výlety do daných míst se uskuteční v těchto termínech: 14. února – Harrachov, 28. února – Horní Mísečky. Zájemci se musí co nejdříve přihlásit na kontaktním telefonu: 327 515 594 (večer). Cena autobusového zájezdu činí 200 korun.

Zdroj – Kutnohorský deník.