VÝLET DO ZRUČE NAD SÁZAVOU A OKOLÍ

Do Zruče jsme jeli vlakem. Z nádraží jsme šli na rozhlednu Babka která je vysoká 24m a je v n.v. 451m. Byl krásný slunečný den takže jsme viděli daleko: Melechov, Blaník, Fiolník, Chabeřice kopec Jordán i vodní dílo Želivku. Vrátili jsme se přes „Zručský dvůr“ do krásně upraveného parku s chráněnými a památnými stromy minuli jsme Kolowratskou věž podívali jsme se na vyhlídku hraběnky Emmy na Hladké skále odkud je vidět soutok Ostrovského potoka a Sázavy. Dále jsme si prohlédli zámek z věže zámku byl krásný výhled na starou Zruč včetně řeky Sázavy. Výlet jsme zakončili prohlídkou zbylé části parku. Šli jsme si splnit přání k jezírku hraběnky Emmy s „kapkou štěstí“, podívali jsme se na psí hřbitov a k soše krále železnic Johanna Schebka. Výlet se vydařil, bylo slunečno po celý den a vládla celková pohoda. Ušli jsme 7 km a viděli spoustu nového a zajímavého.

Vedoucí akce:  Alena Adamcová