VYCHÁZKA ZA BLEDULEMI

31.března jsme se pod vedením Marie Běhounkové vydali za bledulemi do Hroznětínské louky,je to přírodní rezervace která se nachází v údolí potoka Leštiny nedaleko obce Hroznětín. Zde na jaře masívně kvetou bledule jarní.Kochali jsme se krásnou přírodou a hlavně tisíci rozkvetlými kvítky bledulí no prostě nádhera! Dále jsme pokračovali do Čihoště. Nejprve jsme se zastavili u geografického středu ČR a potom jsme navštívili kostel Nanebevzetí Pannny Marie ze 14.století dějiště číhošťského zázraku kde se také nacházejí ostatky faráře Josefa Toufara který se stal obětí zinscenované provokace byl umučen ve vězení.Setkali jsme se také s žijící pamětníci této události a pohovořili si s ní.Byl to opět vydařený výlet který nás potěšil a obohatil o krásné zážitky.

Vedoucí akce Marie Běhounková