Štěpánská vycházka

26.prosince se tradičně konal už 23.ročník Štěpánské vycházky, který pořádá cykloturistický kroužek TJ Turista Kutná Hora.

S dobrou náladou jsme v 9.10hod. nastoupili do posázavského pacifiku směr K.Hora – Hodkov – Želivec. Počasí bylo výborné sice bez sněhu ale teplota kolem 5C a občas se na nás usmálo i sluníčko.Ve stanici Želivec vycházku zahájil vedoucí akce Petr Podolák všechny účastníky přivítal a popřál jim vše nejlepší do nového roku 2019.

Trasy byly dvě. První byla 12km dlouhá a vedla přes Nový Dvůr – Podhradní mlýn –  Hodkov -Pančavu – Chotěměřice roz. do Zbraslavic. Většina lidí z našeho oddílu si vybrala kratší trasu 6km. Vystoupili jsme ve stanici Hodkov a šli lesem podél Hodkovského potoka kolem obory s divokými prasaty k mlýnu Pančava a od něho jsme vystoupali kolem obory Čihadlo do Zbraslavic. Na vrcholu stoupání byl krásný výhled do okolí. Dále jsme šli kolem zbraslavické tvrze, zámku a kostela sv. Vavřince do restaurace U Červinků, kde už jsme byli tradičně očekáváni. Pozdravili jsme se se známými, dostali jsme pamětní list s razítkem a občerstvili se. Do Kutné Hory jsme se vraceli opět vláčkem.Byl to pěkně prožitý druhý den vánoční procházkou v přírodě s kamarády a přáteli.