Oddíl pěší turistiky

Výlet OPT – Dýně – Nová Ves u Leštiny

S příznivým podzimní počasím pokračuje náš pěší turistický oddíl ve výletech do okolí. A nebyl by to dost krásný a barevný podzim bez dýní. Ty jsme našli na statku Pipků v Nové vsi u Leštiny, kam nás zavedla vedoucí výpravy Jana Vávrová. Rázem jsme se ocitli na farmě plné velkoplošných dýňových dekorací, ale i přírodních hracích prvků(…)

Výlet OPT – Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově

Dalším skvělým výletem na Vysočinu byla návštěva Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově, která z různých příčin nemohou žít ve volné přírodě. I tady nám počasí vcelku přálo. Na cestu  jsme se vydali 8. listopadu pod vedením Marie Běhounkové. Cesta od vlaku vedla do kopce a kolem nás se rozprostírala neuvěřitelně krásná krajina s romantickým údolím(…)

Oddíl pěší turistiky

Oddíl pěších turistů umožňuje aktivním seniorům posilovat fyzickou kondici, provozovat aktivní turistiku formou vycházek a jednodenních výletů či vícedenních poznávacích a pobytových zájezdů. Dále se účastníme kulturních a společenských akcí, které se konají v Kutné Hoře nebo v blízkém okolí. Pravidelně se setkáváme v naší klubovně, navazujeme přátelství a vzděláváme se formou různých přednášek. Oddíl(…)