Oddíly TJ TURISTA

Organizace TJ TURISTA Kutná Hora sdružuje několik oddílů.

Výlet OPT – Dýně – Nová Ves u Leštiny

S příznivým podzimní počasím pokračuje náš pěší turistický oddíl ve výletech do okolí. A nebyl by to dost krásný a barevný podzim bez dýní. Ty jsme našli na statku Pipků v Nové vsi u Leštiny, kam nás zavedla vedoucí výpravy Jana Vávrová. Rázem jsme se ocitli na farmě plné velkoplošných dýňových dekorací, ale i přírodních hracích prvků(…)

Výlet OPT – Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově

Dalším skvělým výletem na Vysočinu byla návštěva Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově, která z různých příčin nemohou žít ve volné přírodě. I tady nám počasí vcelku přálo. Na cestu  jsme se vydali 8. listopadu pod vedením Marie Běhounkové. Cesta od vlaku vedla do kopce a kolem nás se rozprostírala neuvěřitelně krásná krajina s romantickým údolím(…)

Zahájení značkařské sezony

Stejně jako kutnohorští turisté zahajují turistickou sezonu, tak i značkaři zahajují sezonu, ale jen trochu skromněji a víceméně v tichosti. Značí se pokud teplota stoupne alespoň nad deset stupňů C. Velikonoční neděle přinesla první jarní oteplení a s ním se značkařům začínají zapalovat lýtka.

Oddíl pěší turistiky

Oddíl pěších turistů umožňuje aktivním seniorům posilovat fyzickou kondici, provozovat aktivní turistiku formou vycházek a jednodenních výletů či vícedenních poznávacích a pobytových zájezdů. Dále se účastníme kulturních a společenských akcí, které se konají v Kutné Hoře nebo v blízkém okolí. Pravidelně se setkáváme v naší klubovně, navazujeme přátelství a vzděláváme se formou různých přednášek. Oddíl(…)

Oddíl cykloturistiky

Oficiální webovky oddílu: http://kola2013.fitis.net Členové oddílu si ho sami nazvali “náš cyklokroužek”. Pod vedením manželů Lenky a Lukáše Podolákových oddíl vyvíjí rozsáhlou cykloturistickou činnost od odpoledních vyjížděk přes jedno a vícedenní cykloturistické akce také pro veřejnost. Fotogalerie Vrcholem je pak pořádání desetidenní cykloturistické akce “Prázdniny na kole“, akce pro širokou veřejnost z celé ČR, s(…)