Nezařazené

Výlet OPT – Dýně – Nová Ves u Leštiny

S příznivým podzimní počasím pokračuje náš pěší turistický oddíl ve výletech do okolí. A nebyl by to dost krásný a barevný podzim bez dýní. Ty jsme našli na statku Pipků v Nové vsi u Leštiny, kam nás zavedla vedoucí výpravy Jana Vávrová. Rázem jsme se ocitli na farmě plné velkoplošných dýňových dekorací, ale i přírodních hracích prvků(…)

Výlet OPT – Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově

Dalším skvělým výletem na Vysočinu byla návštěva Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově, která z různých příčin nemohou žít ve volné přírodě. I tady nám počasí vcelku přálo. Na cestu  jsme se vydali 8. listopadu pod vedením Marie Běhounkové. Cesta od vlaku vedla do kopce a kolem nás se rozprostírala neuvěřitelně krásná krajina s romantickým údolím(…)

TOM 3107 – Podzimní prázdniny v Přibyslavi

Letošní říjnové prázdniny jsme strávili s oddílem ve skvěle vybavené skautské klubovně v Přibyslavi. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přesto jsme toho stihli poměrně dost – výlet k Velkému Dářku, na Zelenou horu u Žďáru nad Sázavou, hasičské muzeum v Přibyslavi…Parta byla skvělá a tak se těšíme na další akci.

Jak se značkaři uložili k zimnímu spánku

Jak se značkaři uložili k zimnímu spánku.   Listopad je typický nejen krátkým dnem, inverzemi, spadaným listím, sychravem, vyvražděním celé husí populace na Sv. Martina, ale také tím, že nejen medvědi (kromě toho v Beskydech), ale i kutnohorští značkaři se ukládají k zimnímu spánku. Vyčistí ředidlem a teplou mýdlovou vodou všechny štětce, uzavřou skleničky s barvami, nabrousí škrabky na(…)

Valná hromada TJ TURISTA Kutná Hora

Jako každoročně i letos v březnu se v klubovně sešlo členstvo, vedoucí oddílu a akcí i zástupci značkařů. Jedinečná příležitost k bilancování. V loňském roce se toho v odboru událo mnoho. Opět jsme uspořádali řadu akcí pro veřejnost, jako byly noční pochody, lyžařské zájezdy, Jarní zahájení turistické sezony s PhDr. Pavlem Novákem, desetidenní Prázdniny na kole, Pochod Za malínským křenem či(…)