Mladí turisté z oddílu Svišti se nenudili

Nově vzniklý turistický oddíl Svišti strávil příjemné dva dny pod stany v obci Březka, která leží v oblasti Skalního města nedaleko Jinolických rybníků. Program byl opravdu bohatý a pod vedením zkušených vedoucích Jaromíra Ďoubala a Moniky Bulánkové se víkend v nádherné přírodě vydařil.

„V pátek jsem připravil pro děti i dospělé v temném kousku lesa provazovou trasu končící osvícenou lebkou, aby si mohli všichni vyzkoušet splnit bobříka odvahy,“ řekl Ďoubal. Další den Sviště přivítalo slunce, a tak se prošli mezi pískovcové věže Prachovských skal, které jsou protkané krásnými vyhlídkami. „Mnozí zdolali i horolezeckou trasu na skalní vrchol zvaný „Sněhurka“, což stvrdili i svým podpisem do vrcholové knížky,“ uvedl Jaromír Ďoubal s tím, že odpoledne strávili na písčité pláži na břehu Jinolického rybníka, kde nechyběly klouzačky, prolézačky ani malá umělá horolezecká stěna, kterou už členové zvládli po tréninku ve skalách s přehledem. „Po dvanáctikilometrovém putování jsme se rádi i vykoupali. Od rybníka nás vyhnalo až vzdálené hřmění bouřky,“ doplnil vedoucí. Nedělní den byl ve znamení výletu na hrad Trosky, kde mladí turisté na nádvoří hradu sledovali představení historických muzikantů a šermířů. Dětem se na táboře velmi líbilo. Někomu akce přímo u stanů. Jiným, jako Míšovi Weissovi, bojovka. „Mně se nejvíc líbila právě noční bojovka,“ řekl Míša Weiss z oddílu Svišti. Ten za největší odvahu získal diplom.

Odpoledne pak bylo uspořádáno mezi rodiči utkání v plážovém volejbalu. „Minitábora se zúčastnilo třiatřicet členů a všichni se těší na zimní repetici v horské chatě,“ zakončil Ďoubal. Ke konci akce vedoucí všem zúčastněným rozdal diplomy. Svišti se od září budou scházet každý pátek od 16 do 18 hodin v klubovně TJ Turista Kutná Hora

Kutnohorský deník