Malínský křen 2016

Vážení přátelé turistických pochodů.

I v letošním roce jsme pro Vás připravili další ročník oblíbeného a hojně navštěvovaného dálkového pochodu „Za malínským křenem“, který Vám nabízí v sobotu 8.října 2016 poznání nejen Kutné Hory, ale i jejího okolí.

Připravena je řada tras. Kratší trasy budou procházet nejbližším okolím Kutné Hory a nabídnou Vám především spoustu informací o charakteru příměstských lesů, neboť budou vedeny především po nově vzniklých naučných stezkách zabývajících se péčí o příměstské lesy, jejich pestrost, rostlinami a živočichy zde rostoucími či žijícími. Trasy jsou bohatě vybaveny odpočívadly, vhodné pro rodiny s dětmi, seniory ale i pro všechny, kteří se chtějí jen tak projít. .

Střední trasy budou v tomto roce vedeny směrem od Kutné Hory k Labi.

Na těchto trasách poznáte zámecký park na Kačině, břehy řeky Labe, Starý Kolín, rozhlednu na Kaňku i s její vynikající restaurací, stejně tak malé domky hornické vesnice se stejným názvem. Podíváte se na rozhlednu na Vysoké, romantické údolí Polánky včetně legendárního viaduktu a další spoustu zajímavostí. Nebudou chybět ani výhledy až na Krkonoše a České středohoří. Pro náročné se najdou i trasy 30 – 50 km a nebude chybět i trasa 100 km.

Start bude tradičně od klubovny TJ Turista v Puškinské ulici, kde na Vás organizátoři budou čekat již od sedmi hodin ráno v sobotu 8. října 2016. Stovkaři (zájemci o trasu 100 km) jsou očekáváni již v pátek 7.října 2016 v době mezi 18,00 – 22,00 hod.

Již ráno bude otevřena Cukrárna u Marušky pro milovníky sladkostí, na kontrole na Vás čeká občerstvení a v cíli tradiční klobása s Malínským křenem.

Diplom za účast je samozřejmostí, drobné pozornosti pro dětské účastníky také. S diplomem a pochoutkou nezapomeneme ani na čtyřnohé účastníky pochodu.

Ubytování pro účastníky nezajišťujeme, nicméně Vám poradí v městském informačním centru kam je telefon 327 512 378.

Na Vaši účast se těší členové organizačního týmu

Propozice DP Za Malínským křenem – 35. ročník  ZDE

Podrobné popisy aktuálních tras :

  • 11 km s mapou – ZDE
  • 13 km s mapou směr Kaňk – ZDE
  • 13 km s mapou směr Sv Trojce- ZDE
  • 14 km s mapou – ZDE
  • 20 km s mapou – ZDE
  • 27 km s mapou – ZDE
  • 31 km s mapou směr Červené Pečky- ZDE
  • 31 km s mapou směr Kačina – ZDE
  • 35 km s mapou – ZDE
  • 50 km s mapou – ZDE