Jak jsme zahájili jarní turistickou sezonu ?

Skvěle. A nejenom pro nádherné jarní počasí. V sobotu 1.dubna byl opravdu krásný jarní den. Po dvou letech se odborné přednášky ujal renomovaný historik PhDr. Pavel Novák. Pro letošní rok zvolil lokalitu Kaňk. Více jak padesát posluchačů s ním prošlo obec Kaňk a poté se vydalo kolem bývalých dolů na vrchol Kaňku, na útes a odtud přes obec Kaňk k menhirům, kde se opékaly buřty. Více jak tříhodinovou přednášku zpestřilo v polovině na hřišti v obci Kańk občerstvení tradičně zajišťované členy cykloturistického oddílu s jejich skvělou polévkou, zákusky i možností si odpočinout posezením na mobilním zahradním nábytku.

Zajímavostí je, že se těchto akcí, kde se lze dozvědět spoustu zajímavých informací, účastní především zástupci střední a starší generace. Před několika lety jsme tuto lokalitu navštívili při stejné akci s průvodcem, dnes již zesnulým panem Šindlerem. Je zajímavé porovnat obě přednášky. Každý přednášející má své pojetí a i když absolvujete přednášku o stejné lokalitě s více přednášejícími, vždy se dovíte něco nového.

Jaroslav Liberský