About Jana Liberská

Posts by Jana Liberská:

85. noční přechod okresem – Hraběšín – Paběnice – Červené Janovice

  Dne 15. února se uskutečnil noční pochod po trase Hraběšín Červené Janovice. Sešlo se nás kolem pětadvaceti. Byla to neskutečná romantika, s nohama zprvu v blátě, než země stačila promrznout, a s měsícem a hvězdami nad hlavou. Úžasná parta lidí, skvělá atmosféra a lehce mrazivé únorové počasí s jasnou oblohou. Nic lepšího jsme si nemohli přát.  Autobus nás(…)

Štěpánská vycházka

26.prosince se tradičně konal už 23.ročník Štěpánské vycházky, který pořádá cykloturistický kroužek TJ Turista Kutná Hora. S dobrou náladou jsme v 9.10hod. nastoupili do posázavského pacifiku směr K.Hora – Hodkov – Želivec. Počasí bylo výborné sice bez sněhu ale teplota kolem 5C a občas se na nás usmálo i sluníčko.Ve stanici Želivec vycházku zahájil vedoucí akce(…)

Výlet OPT – Dýně – Nová Ves u Leštiny

S příznivým podzimní počasím pokračuje náš pěší turistický oddíl ve výletech do okolí. A nebyl by to dost krásný a barevný podzim bez dýní. Ty jsme našli na statku Pipků v Nové vsi u Leštiny, kam nás zavedla vedoucí výpravy Jana Vávrová. Rázem jsme se ocitli na farmě plné velkoplošných dýňových dekorací, ale i přírodních hracích prvků(…)

Výlet OPT – Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově

Dalším skvělým výletem na Vysočinu byla návštěva Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata v Pavlově, která z různých příčin nemohou žít ve volné přírodě. I tady nám počasí vcelku přálo. Na cestu  jsme se vydali 8. listopadu pod vedením Marie Běhounkové. Cesta od vlaku vedla do kopce a kolem nás se rozprostírala neuvěřitelně krásná krajina s romantickým údolím(…)

TOM 3107 – Podzimní prázdniny v Přibyslavi

Letošní říjnové prázdniny jsme strávili s oddílem ve skvěle vybavené skautské klubovně v Přibyslavi. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přesto jsme toho stihli poměrně dost – výlet k Velkému Dářku, na Zelenou horu u Žďáru nad Sázavou, hasičské muzeum v Přibyslavi…Parta byla skvělá a tak se těšíme na další akci.

Jak se značkaři uložili k zimnímu spánku

Jak se značkaři uložili k zimnímu spánku.   Listopad je typický nejen krátkým dnem, inverzemi, spadaným listím, sychravem, vyvražděním celé husí populace na Sv. Martina, ale také tím, že nejen medvědi (kromě toho v Beskydech), ale i kutnohorští značkaři se ukládají k zimnímu spánku. Vyčistí ředidlem a teplou mýdlovou vodou všechny štětce, uzavřou skleničky s barvami, nabrousí škrabky na(…)

Valná hromada TJ TURISTA Kutná Hora

Jako každoročně i letos v březnu se v klubovně sešlo členstvo, vedoucí oddílu a akcí i zástupci značkařů. Jedinečná příležitost k bilancování. V loňském roce se toho v odboru událo mnoho. Opět jsme uspořádali řadu akcí pro veřejnost, jako byly noční pochody, lyžařské zájezdy, Jarní zahájení turistické sezony s PhDr. Pavlem Novákem, desetidenní Prázdniny na kole, Pochod Za malínským křenem či(…)

Jak bylo na 84. nočním pochodu?

    9.března 2018, 18,00 hod. Parta 35- ti nadšenců, kteří na pivo nebo na tanec nechodí do nejbližší hospody či tanečního sálu, ale před konzumací či tancem potřebují ujít tak 10 km terénem, se schází u Billy. Jako za husitů se peníze na autobus, kapelu a večeři dávají na hromadu. Fasují se reflexní vesty,(…)