85. noční přechod okresem – Hraběšín – Paběnice – Červené Janovice

Dne 15. února se uskutečnil noční pochod po trase Hraběšín Červené Janovice. Sešlo se nás kolem pětadvaceti. Byla to neskutečná romantika, s nohama zprvu v blátě, než země stačila promrznout, a s měsícem a hvězdami nad hlavou. Úžasná parta lidí, skvělá atmosféra a lehce mrazivé únorové počasí s jasnou oblohou. Nic lepšího jsme si nemohli přát.  Autobus nás dovezl do Hraběšína, odkud jsme se svižnou chůzí vydali polní cestou do Paběnic. V krátkých přestávkách jsme se vzájemně ochutnávali vlastní zásoby všeho dobrého, co kdo k jídlu a pití nesl s sebou. A protože mezi námi byli rodáci i pamětníci, kteří to tu důvěrně znají, dělili jsme se společně o zážitky, vzpomínky a znalost místních poměrů.  Hlavně v Paběnicích jsme vzpomněli na pana Viktoru, který byl v minulosti mecenášem obce. Prošli jsme tu od hřiště kolem místní sokolovny až dolů ke kapličce a pak naše kroky  směřovaly přes již zmrzlé pole k rybníkům za osadou Zadní. Nádherná přírodní scenérie osvětlené noci, nám dávala zapomenout, že už mnozí z nás byli pěkně zpocení a těšili se na převlečení v cíli. Tím byla hospoda v Červených Janovicích. Čekal nás tu řízek s bramborem a hudba, a to ne ledajaká . Takže vlastně nikdo nebyl unaven a tanec neodkládal. Tančili jsme od prvního kusu a domů se nám fakt vůbec nechtělo. Co naplat, po jedné hodině v noci jsme se trousili  pomalu do autobusu, který nás měl odvézt zase zpět do Kutné Hory. A tak nám teď už zbyla jen vzpomínka v podobě zážitku a malý diplom za účast s fotografii nočního Nedovedla. Je jako živá.

D.Málková