Napsali o nás

V této rubrice Vás budeme seznamovat s články z deníků, týdeníků i časopisů, které jsou o naší organizaci, našich členech i činnosti. – http://kutnahora.pres.cz – http://www.svoboda.info -

Nejen turistická, ale i značkařská sezóna začala.

A to již počátkem března, kdy si manželé Topenčíkovi, Dojčiakovi,Richard Kúrka s maminkou, Mirek Douděra s Mílou Čikákovou a Michal Novotný si mezi sebou rozdělili trasy určené pro letošní obnovu turistických značených pěších tras na kutnohorském okrese. Od okresního značkaře, vedoucího, který odpovídá za správu nejen značení, ale i  dalších prvků turistického značení, jako jsou rozcestníky(…)

Velikonoce tomíků v Plzni.

Letošní velikonoce děti z turistického oddílu mládeže (zkráceně tomíci) vedeném Janou Liberskou strávily poznáváním Plzně a jejího okolí. Odjíždělo se již ve středu podvečer. Cílem byla skautská klubovna v Plzni. Vytápěná, vybavená kuchyňkou a vybavením pro vlastní vaření s okolním pozemkem dostatečně velkým pro hry i posezení u ohně. Vzhledem k očekávanému chladnému počasí to byla ideální základna, kde(…)

Jak jsme zahájili jarní turistickou sezonu ?

Skvěle. A nejenom pro nádherné jarní počasí. V sobotu 1.dubna byl opravdu krásný jarní den. Po dvou letech se odborné přednášky ujal renomovaný historik PhDr. Pavel Novák. Pro letošní rok zvolil lokalitu Kaňk. Více jak padesát posluchačů s ním prošlo obec Kaňk a poté se vydalo kolem bývalých dolů na vrchol Kaňku, na útes a odtud(…)

Valná hromada již po stodvacatéčtvrté (2017)

Ano, tolik let již uplyne letos od založení našeho Spolku. Klubovna Spolku, kde se valná hromada 15. března 2017 uskutečnila, byla obsazena do posledního místa. Zhodnocena a oceněna byla rozsáhlá činnost  všech oddílů Spolku, počínaje pěšími turisty, kteří mají špičkový program pro seniory, přes všestrannou turistickou aktivitu oddílu cykloturistiky až po činnost všech tří dětských(…)

VÝLET DO ZRUČE NAD SÁZAVOU A OKOLÍ

Do Zruče jsme jeli vlakem.Z nádraží jsme šli na rozhlednu Babka která je vysoká 24m a je v n.v. 451m. Byl krásný slunečný den takže jsme viděli daleko: Melechov, Blaník, Fiolník, Chabeřice kopec Jordán i vodní dílo Želivku. Vrátili jsme se přes „Zručský dvůr“ do krásně upraveného parku s chráněnými a památnými stromy minuli jsme(…)

VÝLET DO ZRUČE NAD SÁZAVOU A OKOLÍ

Do Zruče jsme jeli vlakem. Z nádraží jsme šli na rozhlednu Babka která je vysoká 24m a je v n.v. 451m. Byl krásný slunečný den takže jsme viděli daleko: Melechov, Blaník, Fiolník, Chabeřice kopec Jordán i vodní dílo Želivku. Vrátili jsme se přes „Zručský dvůr“ do krásně upraveného parku s chráněnými a památnými stromy minuli(…)

VYCHÁZKA ZA BLEDULEMI

31.března jsme se pod vedením Marie Běhounkové vydali za bledulemi do Hroznětínské louky,je to přírodní rezervace která se nachází v údolí potoka Leštiny nedaleko obce Hroznětín. Zde na jaře masívně kvetou bledule jarní.Kochali jsme se krásnou přírodou a hlavně tisíci rozkvetlými kvítky bledulí no prostě nádhera! Dále jsme pokračovali do Čihoště. Nejprve jsme se zastavili(…)

ZAJÍMAVOSTI  HISTORICKÉ  KOUŘIMI

ZAJÍMAVOSTI HISTORICKÉ KOUŘIMI

Jeli jsme autobusem do Zásmuk a městem jsme došli k Vlčímu Dolu kolem Vavřineckého potoka se dvěma barokními kamennými mosty ze 17-18 stol. a odtud do Toušic. Z Toušic jsme šli kolem rybníka Strašík ,jemuž se v r.2013 protrhla hráz a voda zatopila Podskalí tj. část Kouřimi. Kolem bývalého mlýna Prášov a Bukačov jsme naučnou(…)

VYCHÁZKA  HORUŠICE – ZDECHOVICE

VYCHÁZKA HORUŠICE – ZDECHOVICE

Oddlíl pěších turistů se vydal 28.5. 2016 do Železných hor na vycházku kterou připravil Václav Merta z Horušic. Horušice leží v Čáslavské kotlině na úpatí Železných hor na jejím jižním úbočí v n.v. 250m. Jsou obklopeny ovocnými sady za kterým jsou husté lesy.Po všech zajímavostech o Horušicích se kterými nás Václav Merta seznámil jsme se(…)

Jak na Nový rok tak po celý rok.

Tradičně 1 ledna 2017 se  na Palackého náměstí v Kutné Hoře sešla třicítka turistů, aby si popřáli vše nejlepší do nového roku. Při této příležitosti obdrželi Péefku OKČT TJ Turista Kutná Hora a program akcí pro veřejnost pořádaných naším spolkem. Restaurace v Malešově byla objednána a tak nic nebránilo vydat se po červené do Malešova údolím Vrchlice.

„ZAHRADA ČECH“ Lednicko valtický areál, Pavlovské vrchy, Mikulov

POBYTOVÝ ZÁJEZD  od 6.6. – 10.6. 2016 „ZAHRADA  ČECH“   Lednicko valtický areál, Pavlovské vrchy, Mikulov Zájezdu se zúčastnilo 12 pěších turistů z KČT Kutná Hora Doprava byla zajištěna osobními třemi osobními auty s řidiči V. Merta,J. Podolák T.Novotný. Pobyt organizačně připravila a zajistila naše vedoucí Mgr. Míla Podoláková.

Až se nás zima zeptá: “ Co jste dělali v létě? “

Dobře fungující Spolek se pozná mimo jiné i podle toho, že se v něm najde vždy několik členů, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu, když je potřeba. Otop do klubovny je třeba dělat již na jaře, aby dřevo řádně proschlo a v kamnech v zimě vesele hořelo a praskalo. V loňském roce nám pomohl(…)